Mezoterapie perem DermaPen Microneedling

Mikrojehličková terapie Dermapenem, neboli microneedling, je nová a vysoce účinná metoda, která stimuluje v pokožce tvorbu vlastního kolagenu a spouští omlazující procesy v kůži.

Je efektivní pro hydrataci, omlazení a zpevnění pleti, vyhlazení jemných vrásek, účinná při léčbě jizev, strií, akné, hyperpigmentace i rozácey.

Mikrojehličkování je vhodné pro všechny typy pleti a může být použito i na ošetření křehké pokožky okolí očí a krku.

Jehličky vytváří v pokožce mikrotraumata, která při procesu hojení spouštějí novou syntézu kolagenu, a zároveň se tvoří nové kožní buňky.

Nový kolagen redukuje hloubku vrásky, zvyšuje pružnost kůže, zlepšuje vzhled jizev a jiných defektů pleti. Výsledkem je hladší, pevnější a mladší pokožka. Jemné vrásky se vyhlazují, solární pigmentace se rozpouští.

Vertikální vpichy Derma Penu nepoškozují epidermis, a zároveň vytváří kanálky, kterými jsou účinné látky/séra vpravovány mnohem rychleji a efektivněji do podkoží. Proto je účinek výživných látek mnohonásobně vyšší.

K ošetření se používají jednorázové jehlové nástavce zabraňující přenosu infekce. Frekvence a hloubka vpichů je nastavena podle ošetřované oblasti, od 0,25 do 2,5mm

VÝHODY
  • Metoda vhodná pro všechny typy pokožky
  • Může být používána na obličeji, krku, dekoltu a jiné části těla
  • Nepoškozuje pokožku
  • Nevyvolává citlivost pokožky na UV záření
  • Bez rizika změny barvy kůže
  • Vhodná i pro tenkou pleť
  • Vhodná i pro pleť po chemických peelinzích nebo laser
  • Krátká doba hojení

Frekvence ošetření: 4–6 ošetření 1x za 3-4 týdny

Po ošetření může být pleť 12 až 48 hodin zarudlá. Na některých místech se mohou objevit mírné petechie (drobné červené nebo fialové tečky na kůži) nebo stroupky.  Pleť musí být neustále hydratovaná a chráněná před UV zářením (nebezpečí vzniku pigmentových změn). Make-up doporučujeme používat až po úplném zhojení pokožky (po 48 hod).

Předčasné použití make-upu by mohlo zvýšit riziko vzniku hyperpigmentací, protože by se make-up mohl dostat do vytvořených mikrokanálků. Mohlo by také dojít ke vzniku zánětlivého procesu ošetřené pokožky.

Běžný režim péče doporučujeme obnovit po úplném zhojení ošetřované pleti (za cca 5-7 dní).

Kontraindikace: léky proti srážlivosti krve, ekzémy nebo lupénka, herpetická infekce, těhotenství.

Vaše dotazy rády zodpovíme v kosmetice